En Hızlı DNS

HTC Telefonda Dns Değiştirme Ayarları

Bu yazımızda HTC one, HTC One X, HTC Desire, HTC 816 ve tüm HTC serisi telefonlarda dns değiştirme işleminden bahsedeceğiz. Güncel dns adresleri nelerdir ? Ya da yasak engeli olan web sitelerine dns adreslerini değiştirerek nasıl erişim sağlayabiliriz ? İşte HTC kullanıcılarının merak ettiği o muhteşem sorular ve cevaplarıyla birlikte dnsdegistirme.web.tr’de.

HTC Telefonlarda Dns Değiştirmek Mümkün müdür ?

Evet, her android telefonda olduğu gibi htc marka telefonlarda da dns adreslerini değiştirmek ve dns ayarlarını yapılandırmak mümkündür.

Dns Ayarlarını Değiştirdiğimizde Hız Düşer mi ?

Hayır, dns ayarlarınızı google dns adreslerine göre yapılandırdığınız takdirde her hangi bir hız düşüşüne sebebiyet vermezsiniz. Eğer farklı bir ülkenin dns adresine yapılandırırsanız, o ülkenin internet hızı kullanımına bağlı olarak fark edilmeyecek derecede olsa bir takım yavaşlıklar ve donmalar söz konusu olabilmektedir.

HTC Telefonlarda Dns Değiştirmek Nasıl Yapılır ?

İşte herkesin merak ettiği o can alıcı soruya geldik. Dns ayarlarını değiştirmek sonucunda internette özgürce dolaşmak gibi bir imkanınız bulunmaktadır. Bu sayede hem daha hızlı bir verim alabileceğiniz gibi hem de başarılı sonuçlarla karşı karşıya gelebileceksiniz. İnterneti özgürce yaşamak isteyen HTC kullanıcıları için işte o yöntem.

Telefonunuzun ayarlar bölümüne girin ve wifi seçeneğini aktifleştirerek her hangi bir kablosuz ağ’a bağlanma işlemini yapın. Bu bağlanacak olduğunuz ağ üzerinden ağ’ın sizlere sunmuş olduğu dns adreslerini değiştirecek ve hızlı bir şekilde erişim sağlayabileceksiniz.
Bağlanmış olduğunuz modemin üzerine basılı tutarak ekranda çıkan “ağ’ı değiştir” seçeneğine dokunun.

Bir sonraki adımda karşınıza gelen “gelişmiş seçenekleri göster” butonuna tıklayarak aşağıda yer alan özel ayarlar bölümünün açılmasını sağlıyoruz.

Açılan ekranda karşınıza “DHCP” ve “Statik” olmak üzere iki farklı seçenek gelecektir. Buradan “statik” olanını seçerek devam ediyoruz.
Şimdi son aşamamıza geldik. Açılan sayfada DNS 1 ve DNS 2 şekline ibareler yer alacaktır. Buradan DNS 1 yazan kısma 8.8.8, DNS 2 yazan kısma 8.8.4.4 yazarak kaydet butonuna tıklıyoruz.
İşte bütün işlem bundan ibarettir. Bu yaptığınız işlemleri kaydettiğiniz takdirde telefonunuz ağ üzerinde yer alan orijinal dns adresleriyle oynayacak ve sizleri özgürce, donmadan internete girebileceğiniz google dns adreslerine atayacaktır. Tüm bu işlemlerin sonucunda başarı oranı %100 olacağı gibi, dns adreslerinizi değiştirdikten sonra bizlere teşekkür etmek isterseniz eğer konumuza bir yorum atmanız yeterli olacaktır der, özgürce interneti kullanmak için bol internetli günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir